piątek, 21 listopada 2014

Maratony Zumby - akcja Karmimy Psiaki.

Ostatnio natrafiłam na ciekawy sposób obliczania prawidłowej wagi. Jednym z najmniej popularnych jest obliczanie według wzoru Lorentza. Myślę, że najmniej popularnym, bo ja do tej pory się z nim nie spotkałam :) To prawdziwa nowinka dla mnie ! Jest to jeden z alternatywnych sposobów obliczania prawidłowej wagi.
Najpopularniejszym jest Body Mass Index - BMI - oprócz niego mamy w zanadrzu wzór Lorentza, inny dla kobiet, inny dla mężczyzn.

Jak obliczyć prawidłową wagę według wzoru Lorentza ?

Wzór Lorentza dla kobiet:
Należna masa ciała = [wzrost (cm) - 100] - {[wzrost (cm) - 150] / 2}

Np. idealna waga dla kobiety o wzroście 170 cm:
[170 - 100] - [(170-150)/2] = 70 - 10 = 60 kg

Wzór Lorentza dla mężczyzn:
Należna masa ciała = [wzrost (cm) - 100 - [(180-150)/4] 

Np. idealna waga dla mężczyzny o wzroście 180 cm:
[180 - 100] - [(180-150)/4] = 80 - 7,5 = 72,5 kg


Mój przykład, mam 164 cm:

[164 - 100] - [(164-150)/2] = 64 - 7 = 57 kg

Ważę 54 kg i czuję się idealnie :)
Czy Wasza waga pokrywa się z tą obliczoną według wzoru Lorentza ? Czy może czujecie się lepiej ważąc mniej lub więcej ?


Warto pamiętać, że sama waga nie jest jedynym kryterium, na którego podstawie powinnyśmy analizować stan swojego ciała. Wiele zależy od zawartości w organizmie wody, tłuszczu czy mięśni - dokładnych informacji na ten temat udzieli nam specjalistyczna waga analityczna.


źródło: http://www.waga-idealna.info
Poza tą ciekawostką mam dla Was bardzo przydatną informację:


Maraton Zumby - akcja Karmimy Psiaki !!


 
źródło: karmimypsiaki.pl
Twój wysiłek fizyczny może znaczyć coś więcej niż tylko dbanie o zdrowie i dobrą sylwetkę, przekonują założyciele akcji społecznej Karmimy Psiaki. Przekonują i proponują – Maratony Zumby, innowacyjny projekt, który odbywać się będzie na terenie 5 miast Polski przez 5 miesięcy. Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa, Szczecin – to te miasta pokażą, że mieszkają w nich ludzie dobre pomysły, wrażliwość i chęć do działania!Nietrudno wyobrazić sobie wielkość tego wydarzenia – dziesiątki ludzi na parkiecie, pod czujnym okiem instruktorów; dobra muzyka, świetna atmosfera, niezapomniane wrażenia. Dochód z biletów przeznaczony jest na akcję Karmimy Psiaki. Nasz fizyczny wysiłek doceni nie tylko nasze ciało, ale także schroniska, które biorą udział w akcji – podwójna motywacja, by dołączyć!Maraton Zumby doceniany jest przez profesjonalistów – dołączyła do niego najbardziej znana w Polsce instruktorka Zumby, Iza Kin. Jest ona jedyną osobą, która ma uprawnienia do szkolenia nowych instruktorów Zumby w naszym kraju. Uczestnicy na pewno będą mogli się z nią spotkać w Poznaniu – a kiedy i gdzie odbędą się wszystkie wydarzenia?

 • Kraków, 15 listopada – spotkamy się z instruktorami z Warszawy, Konina, Piły i Chile; przed głównym wydarzeniem odbędą się dodatkowe warsztaty Bachaty i Salsy;
 • Wrocław, 24 stycznia – spotkanie poprowadzi Robert Magiera, właściciel RM Dance; towarzyszyć mu będzie grupa instruktorek, zwanych „Gineskami”: Agnieszka Ginardo, Karolina Berezowska, Iza Kucza, Magda Sanojca;
 • Poznań, 28 lutego – tak jak wspomnieliśmy, zagości do nas Iza Kin, mistrzyni Zumby;
 • Warszawa, 21 marca – uczestnicy będą mogli ruszać się z najbardziej znanymi w stolicy instruktorami: Łukaszem Grabowskim, Stefanem Jakóbczykiem, Kasią Gnich i Angeliką Kiercul;
 • Szczecin, 18 kwietnia.Jak przekonują pomysłodawcy akcji, sport jest coraz popularniejszym – i coraz ważniejszym elementem w naszym codziennym życiu. Tym razem jednak ruch łączy się nie tylko z ćwiczeniami dla siebie, ale wsparciem schronisk; robimy coś zarówno dla własnego ciała, jak i dla żołądków psiaków. Bo nowoczesny człowiek doskonale wie, że żeby mnożyć dobro – trzeba się dzielić!Więcej o każdym z maratonów można dowiedzieć się z wydarzeń utworzonych na fan page Karmimy Psiaki na Facebooku. Najbliższe wydarzenie w Krakowie: https://www.facebook.com/events/564947813634750/?fref=ts

Zachęcamy także do polubienia fanpage Karmimy Psiaki www.facebook.com/KarmimyPsiaki – stamtąd dowiecie się więcej o innych akcjach, między innymi o koncertach z cyklu Hauasujemy.Zainicjowana przez Fundację Sarigato akcja Karmimy Psiaki trwa od listopada 2011 roku – tegoroczna, trzecia już edycja, tym razem wesprze 16 schronisk w całej Polsce. W ciągu całej akcji zebrano ponad 9,5 tony karmy, znaleziono dom dla ponad 300 psów, zaś pomocy udzielono 35 schroniskom. W akcję włączyło się ponad 300 000 osób, zaś na Facebooku można zauważyć ponad 90 000 aktywnych fanów.

W marcu 2014 roku Agnieszka Sadowska oraz Paulina Wojtowicz, tworzące zarząd Fundacji, otrzymały Laur Magellana w kategorii Debiut Roku 2013 za stworzenie i zorganizowanie największej inicjatywy w Polsce mającej na celu pomoc bezdomnym psom. Jury doceniło również dodatkowe działania zwiększające skalę aktywności.

Podsumowanie akcji karmimypsiaki.pl w formie infografiki: www.karmimypsiaki.pl/info.

Tańcz Zumbę, pomóż schroniskom!


Szukasz motywacji do wysiłku fizycznego? Lubisz nietypowe, innowacyjne projekty o skali lokalnej i globalnej? A może jesteś osobą otwartą, wrażliwą i chętną do działania? Weź udział w ogólnopolskim Maratonie Zumby, podczas którego zebrane fundusze zostaną przeznaczone na akcję KarmimyPsiaki.pl. Połącz przyjemne z pożytecznym – pierwszy Maraton Zumby już 15 listopada w Krakowie!


źródło: karmimypsiaki.plW połowie listopada w Krakowie każdy będzie mógł zamienić swoje spalone kalorie na szczytny, charytatywny cel. Chcesz pomóc zwierzakom w schroniskach, a jednocześnie zadbać o swój fizyczny rozwój? Tutaj jedno z drugim absolutnie się łączy! Tylko sobie wyobraź: dziesiątki uczestników, profesjonalni instruktorzy, świetna muzyka, fantastyczna atmosfera – i podwójna motywacja, dla siebie i dla innych. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na akcję KarmimyPsiaki.pl – to sprawia, że listopadowe wydarzenie jest tak niezwykłe i tak różne od zwykłych zajęć.

Ale to nie wszystko – w trakcie Maratonów Zumby odbywać się będą dodatkowe atrakcje (między innymi konkursy z fantastycznymi nagrodami czy unikalne zestawy przywitalne), jak również niezwykłe warsztaty.

Zaczynamy bowiem Bachatą już od 12:00 do 13:30 – poprowadzi ją Ryszard Gotlib, założyciel i współwłaściciel MamboRico Latin Club. Styl, który rozwinął się na terenach Dominikany i których tematyka piosenek ma charakter miłosny, przenosi się tym razem do romantycznego Krakowa. Krok podstawowy nie należy do trudnych, a sam taniec skonstruowany jest na wielkiej bliskości między partnerami.

Z miłości do tańca od godziny 14:00 do 15:30 trenować będziemy salsę, pod czujnym okiem Victora Baezy z Chile, zdobywcy wielu nagród tanecznych. „Salsa” po hiszpańsku oznacza sos lub smak – sugeruje on pikantne i aromatyczne doznania. W wersji tanecznej łączy kroki wielu innych tańców, co powoduje tą pikantno-gorącą mieszaninę.

Takim tanecznym krokiem rozpoczniemy o 17:00 Maraton Zumby, który potrwa trzy godziny. Połączenie tańca i aerobiku idealnie wpłynie na naszą sylwetkę i samopoczucie, o co zadbają wyszkoleni instruktorzy z całej Polski:

 • Ryszard Gotlib - Piła
 • Victor Baeza - Chile/Poznań
 • Paulina Szygenda - Słupca
 • Kasia Gnich - Warszawa
 • Małgorzata Sliwińska - Kraków
 • Alicja Ożóg - Kraków
 • Jacek Roszak - Konin
 • Natalia Tomaszewska - Konin
 • Magda Neisser - Kraków
 • Basia Nigra - Kraków 

Wykorzystaj swój czas wolny dla siebie i dla innych – stwórz z nami niezwykłe wydarzenie, które łączy pomoc innym z pracą nad sobą. Zadbaj wspólnie z nami o rozwój ducha i ciała – bądź częścią czegoś wspaniałego! Jeśli się już zdecydowałeś, możesz dołączyć także do wydarzenia na Facebooku, a będziesz na bieżąco informowany o nowościach :)https://www.facebook.com/events/564947813634750/?fref=ts.

Bilety na maraton to cegiełki, z których kwota w całości zostanie przekazana na akcję Karmimy Psiaki.

Koszty biletów:

 • 1 warsztat – 30zł (40zł w dniu wydarzenia);
 • Maraton – 30zł (40zł w dniu wydarzenia);
 • Pakiet: 2 warsztaty z maratonem – 75zł (100zł w dniu wydarzenia).

Bilety do zakupienia poprzez portal Biletomat.
Karma w psich miskach to karma w naszych działaniach – wystartowała III edycja akcji Karmimy PsiakiKażdy może pomagać w inny sposób. Jedni poświęcą czas, inni klikną na banner, niektórzy wpłacą pieniądze na konto – nie ma sposobów gorszych czy lepszych. Ważne jest jednak, by umożliwić wybór i dać możliwości. Spalać kalorie dla michy pełnej jedzenia? Chodzić na koncerty i tracić wagę po to, by inni mogli są zyskać? A może pomagać przy okazji, kupując produkty codziennego użytku? Akcja Karmimy Psiaki wychodzi naprzeciw – właśnie ruszyła III edycja!źródło: karmimypsiaki.plAkcja karmimypsiaki.pl, której inicjatorem jest Fundacja Sarigato, rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 2011 roku. Ostatniego września 2014 ruszy jej trzecia edycja, która wspomoże aż 16 schronisk w całej Polsce. Jej głównym celem jest nie tylko zbiórka karmy, ale również edukacja oraz uświadamianie istoty adopcji.Pomagaj codziennie – i przy okazji

Pomaganie to nie tylko domena osób prywatnych – do pomocy dołączają się także firmy. Ale to ludzie stanowią główną ich wartość, dlatego to na ludziach i ich potrzebach warto się skupiać. Chcemy kupić znajomemu książkę na prezent. Brakuje nam dodatkowego stolika przy naszym łóżku. Chętnie wstąpilibyśmy na fitness albo skorzystali z dobrych kosmetyków. Nie ma nic prostszego niż pomaganie i jednoczesne wykonywanie codziennych czynności! Wystarczy tylko wejść na stronę www.karmimypsiaki.pl/pomagaj-przy-okazji, wybrać dział, który nas interesuje, przejść do sklepu i zrobić zakupy. Część z wydanej sumy zasili konto akcji – Ty kupujesz nowe buty i dżinsy, psiaki mogą mieć miskę pełną karmy!

Bardzo łatwo pomagać można codziennie, klikając każdego dnia banner akcji. Każdego dnia przeglądamy dziesiątki stron, klikamy setki razy myszką. Wystarczy jedno z tych kliknięć każdego dnia, aby realnie pomóc psiakom: www.karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie.Radość z tańczenia – radością z pomagania

Mijają już czasy, gdy stoi się z puszką na środku rynku i prosi o wsparcie jakiejś akcji. Zorganizowanie atrakcyjnego wydarzenia, przeważnie z pomocą sponsorów, to gwarant na większe zainteresowanie – i korzyść dla uczestnika. Trzecia edycja obfituje w emocje!

15 listopada w Krakowie rozpoczyna cykl Maratonów Zumby. Jeśli ktoś poszukuje dodatkowej motywacji do rozpoczęcia wysiłku fizycznego, dba o swoją kondycję lub po prostu uwielbia tańczyć – z pewnością doceni wydarzenie łączące pozytywną atmosferę, najlepszych trenerów, pozytywnych ludzi i szczytną ideę. Zamień kalorie na jedzenie – dla psiaków! Maraton w Krakowie urozmaicą warsztaty z bachaty prowadzone przez Ryszarda Gotliba oraz warsztaty salsy z trenerem Victorem Baezą na czele – więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/events/564947813634750/. Wśród instruktorów znajduje się m.in. Iza Kin, jedyna osoba uprawiona do szkolenia nowych instruktorów Zumby w Polsce.

Jeśli komuś nie spasuje data lub miejsce, zawsze może odwiedzić Maraton Zumby we Wrocławiu (24 stycznia), Poznaniu (28 lutego), Warszawie (21 marca) i Szczecinie (18 kwietnia).Koncert na 3 urodziny

Fanów dobrej muzyki na pewno zachwyci koncert Misi Ff odbywający się 20 listopada w Warszawie. Młoda gwiazda uhonorowana między innymi Paszportem Polityki czy Fryderykiem będzie wisienką na torcie akcji Karmimy Psiaki; dobre brzmienia muzyczne odbędą się w klubie Hybrydy. Koncert odbywa się w ramach cyklu Hauasujemy, na którym pojawili się już m.in. Gooral, The Dumplings, Kasia Sochacka, Mikromusic czy WNDKR.Karmimy Psiaki w liczbach

Od początku działalności akcja zebrała ponad 9,5 karmy. W marcu 2014 powstała kampania społeczna "Nie kupuj - adoptuj!"; dzięki działaniom fundacji znaleziono dom dla 300 psiaków. Karmimy Psiaki otrzymało honorowy patronat od 12 prezydentów miast i wsparcie od 31 osobowości ze świata filmu, sportu czy muzyki. Przez trzy lata zaangażowano ponad 300 000 osób, zaś na Facebooku można zauważyć ponad 90 000 aktywnych fanów.

Zobacz nasze podsumowanie: www.karmimypsiaki.pl/info.Zobacz, polub, działaj!

Osoba kontaktowa: Dagmara Bator


+48 660 064 747Ten artykuł nie jest sponsorowany.


Zazdroszczę osobom, które mieszkają w większych miastach. A jak jest u Was ? Zainteresowałam Was chociaż trochę tym wydarzeniem ? Weźmiecie udział w akcji ? :)

 

Wyniki konkursu z dnia 12-19 listopada

Nagrody otrzymują:

Kasia - siaka15@wp.pl
Anja - miejskifit@gmail.com
Joanna - galczo@vp.pl

Gratuluję !! :)14 komentarzy:

 1. uwielbiam pisaki i chetnie bym sie wybrala :(((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to za smutna minka ? Co stoi na przeszkodzie ? :)

   Usuń
 2. kocham psiaki i chętnie pomogę :) mam nadzieję, ze uda mi się wybrać do Poznania albo Szczecina :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa inicjatywa. Zumby nigdy nie próbowałem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie wezmę udział;-))!
  Nagroda dotarła, dziękuję<3Buziaczki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze, niestety ze względu na kolano nie moge wziąć udziąłu w maratonie :( Może za rok jak będe juz po operacji i rehabilitacji. Ale infomracje przekażę koleżanką. Szczególnie, że we Wrocławiu maratorn w styczniu - czyli Karnawał w pełni.

  Co do wagi - mam tyle wzrostu co Ty, ale ważę nieco więcej. Co prawda właśnie te 3-4kg, których brakuje mi do idealnej wagi to własnie te kg, których próbuję sie pozbyć, ale i tak czuję sie w swoim ciele całkiem nieźle (w bikini trochę gorzej, ale nie jest tragicznie :D)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To świetnie, że czujesz się dobrze. Jeśli tak jest to pozostań przy tej wadze i tylko ją utrzymuj :) Gratuluję świetnego samopoczucia :) Ja mimo swojej wagi nadal czuję się za duża... Trzymam za Ciebie kciuki :)

   Usuń
 6. Ciekawy blog! Polecam Ci zajrzeć na mój: silowniany.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki ! :) Do Ciebie oczywiście też zaglądam :)

   Usuń
 7. Mi według tego wzoru dla kobiet wychodzi, że mam sporą niedowagę, podczas gdy wyglądam akurat. Każdy ma jednak taki typ budowy ciała, że nie powinno stosować się uśrednień. Wiadomo, są boczki, wypadałoby coś z tym zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pisze się na to, Zumba jest ektra.

  OdpowiedzUsuń