niedziela, 17 listopada 2013

Odważ się żyć!

"Pozwól, że Cię uświadomię. Życie jest straszne - przyzwyczajaj się do tego. I nie ma żadnych magicznych rozwiązań. Wszystko zależy tylko od Ciebie.

źródło: tumblr.com
Szczęście jest rezultatem ciężkiej pracy i przygotowań. Podział talentu i umiejętności jest jedną z najbardziej błędnie pojmowanych kwestii. Talent jest czymś, co posiada się naturalnie. Umiejętności są nabyte poprzez godziny, godziny i godziny pracy nad swoim rzemiosłem.
Motywacja to coś, co sprawia, że idziesz naprzód każdego dnia. Motywacja opiera się o codzienne czynności, jakie musisz podjąć, aby brnąć dalej. Gdy początkowa iskra jest już płomieniem, co dalej? Utrzymanie motywacji budząc się każdego dnia, powtarzając: Chcę to zrobić. Chcę być najlepszym jaki potrafię, ponieważ chcę osiągnąć rzeczy, które mnie inspirują i sprawiają, że czuję się świetnie.
Wszystko tkwi w umyśle. On rządzi ciałem i traktuje je jako definiowalny produkt."
"Nigdy nie bój się porażek. 
One są nieodłącznym elementem zwycięstwa."
 źródło: youtube.pl"Pobudka. Szósta rano. Twoja ręka jeszcze nie chwyciła budzika, a głosy w Twojej głowie już zaczynają Ci mówić, że jest za wcześnie, za ciemno i zbyt zimno by wyjść z łóżka. Bolące mięśnie buntują się przeciwko Tobie. Udają, że nie słyszą rozkazów mózgu, który każe im się poruszyć. Legiony głosów w jednomyślnym okrzyku dają Ci pozwolenie na wciśnięcie "drzemki" na budziku i odpłynięcie z powrotem do krainy snów. Ale Ty nie pytasz ich o pozwolenie. Głos, którego zdecydowałeś słuchać, jest głosem przekory. Głos, który spowodował, że nastawiłeś ten budzik wczoraj. Więc siadaj, postaw stopy na podłodze i nie oglądaj się za siebie, bo przed nami zadanie do wykonania. Witaj w świecie dążenia do celu. Czym jest dzień, jeśli nie cyklem konfliktów pomiędzy prawidłową drogą i drogą łatwą?
źródło: temyśli.pl
Dziesięć tysięcy strumieni otwiera się przed Tobą niczym rzeczna delta. Każdy z nich kusi Cię swoim pomyślnym nurtem i brakiem oporu. Rzecz w tym, że Ty płyniesz pod prąd. Kiedy podejmujesz tę decyzję, kiedy decydujesz się odrzucić to, co wygodne, to co bezpieczne i to, co niektórzy nazywają "zdrowym rozsądkiem". To tylko początek Twojej drogi. Od teraz będzie tylko trudniej. Więc lepiej upewnij się, że naprawdę tego chcesz, ponieważ możliwość rezygnacji będzie zawsze na wyciągnięcie ręki, w gotowości by zniweczyć Twój wysiłek. A teraz musisz tylko się podnieść. Ale nie będziesz się kłócił z każdym kolejnym krokiem, musisz podjąć decyzję, czy zrobisz następny... Już jesteś w drodze, ale to nie czas, by rozwodzić się nad tym, jak daleko już zaszedłeś. Walczysz z przeciwnikiem, którego nie możesz zobaczyć, ale możesz poczuć jak depcze Ci po piętach, czyż nie? Czujesz jego oddech na swoim karku. Wiesz kim on jest? To TY. Twoje lęki, Twoje wątpliwości, Twoje kompleksy, wszystkie zgrupowane razem niczym pluton egzekucyjny, gotowe, by zmieść Cię z powierzchni ziemi. Ale nie trać nadziei. Mimo, że nie są łatwe do pokonania, to daleko im do niezwyciężonych. Pamiętaj, dążysz do celu, to Battle Royale pomiędzy Tobą i Twoim umysłem, pomiędzy ciałem a diabełkiem na Twoim ramieniu, który wmawia Ci, że to tylko gra, że to strata czasu, że Twoi przeciwnicy są silniejsi od Ciebie. Zagłusz te głosy wątpliwości biciem swego serca, wypal brak pewności ogniem, który płonie pod Twoimi stopami. Pamiętaj o co walczysz i nigdy nie zapomnij, że momentum jest okropną kochanką. Może zmienić wszystko o 180 stopni przy najmniejszej pomyłce.
źródło: google.com
Ciągle poszukuje słabego punktu w Twej zbroi, tej małej rzeczy, na którą zapomniałeś się przygotować. Tak długo jak diabeł tkwi w szczegółach, pozostaje pytanie: Czy tylko na tyle cię stać? Czy jesteś pewny? Gdy odpowiedź brzmi "tak", to znaczy, że zrobiłeś wszystko, co mogłeś, by przygotować się na bitwę. Wtedy właśnie jest czas byś wystąpił naprzód i dumnie stawił czoła swojemu wrogowi. Wrogowi wewnątrz Ciebie. Teraz musisz przenieść tę walkę w teren, w terytorium wroga. Jesteś lwem w stadzie lwów. Wszyscy polują na tę samą nieuchwytną zdobycz, z niepohamowanym głodem, który zdaje się mówić, że zwycięstwo to jedyna rzecz, która może utrzymać Cię przy życiu. Uwierz więc w głos, który mówi, że możesz biec jeszcze szybciej, możesz rzucić mocniej, a prawa fizyki są dla Ciebie zaledwie sugestią.

Zwycięstwa i porażki są jak krople w oceanie. Ale wysiłek... Nikt nie ma prawa osądzać wysiłku! Bo wysiłek to coś wyłącznie pomiędzy Tobą a Tobą! Jeśli jutra by nie było... co byś dał z siebie dzisiaj?

Każdy dzień jest nowym dniem! Każdy poranek jest nowym porankiem! Więc teraz musisz iść i pokazać im wszystkim, że jesteś innym stworzeniem... Teraz! Niż byłeś pięć minut temu... Cokolwiek możesz po sobie zostawić... Zostaw coś po sobie!


Więc wstawaj! Marz, działaj, zwyciężaj!" źródło: youtube.pl13 komentarzy:

 1. daje do myślenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wow dobry tekst.daje do myślenia
  najbardziej do serca wzięłam sobie to zdanie : Nikt nie ma prawa osądzać wysiłku! Bo wysiłek to coś wyłącznie pomiędzy Tobą a Tobą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ten film jest wspaniały.bardzo mnie zmotywował i poruszył

   Usuń
 3. Jak ja lubię czytać takie mądre słowa:) To właśnie najbardziej inspiruje:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham takie filmy, które uświadamiają nam pewne rzeczy, które popychają nas by coś zrobić w swoim życiu, które otwierają umysły...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...i które nie pozwalają się poddać. Ja też :) Cieszę się, że do mnie zajrzałaś :)

   Usuń
 5. uwielbiam takie filmy :) niesamowicie motywują i uświadamiają nam wiele rzeczy :) wspaniale się czyta takie mądre słowa! jak zawsze inspirujesz ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. co dzisiaj wchodzę na blogi to widzę teksty o motywacji, chyba coś jest na rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poniedziałek, nowy tydzień, nowe plany treningowe, trzeba się zmotywować ;)

   Usuń
 7. o ten tekst o głosach, które każą mi nacisnąć drzemkę jest o mnie :P A tak poważnie to świetny wpis... daje do myślenia

  OdpowiedzUsuń
 8. To jest cos co trzeba pamietac na cale zycie , zawsze rano wstajesz i juz musisz miec mysl jestem zwyciezca a ten film jest najlepszy w chwilach slabosci trzeba go sobie przypominac zawsze jak juz chcemy sie poddac . Super tekst pozdro dla osoby ktora go napisala ;)

  OdpowiedzUsuń