czwartek, 1 stycznia 2015

Ruszmy się po zdrowie.

źródło: kodekswalkizrakiem.pl
Każdy z nas wie, że zdrowie jest najcenniejsze. Gdy coś nam dolega, tracimy energię i chęć do życia niewiele możemy zrobić. Ja sama przekonałam się o tym dość niedawno. Nie ma nic gorszego od kiepskiego samopoczucia. Ale jest wiele sposobów, by dobre samopoczucie i zdrowie zachować :) Dlatego dzisiaj przedstawię Wam parę zasad, które warto wdrożyć w życie i się do nich stosować każdego dnia.

Dzisiaj chciałabym Was przekonać, że pozytywne zmiany stylu życia, np. regularna aktywność fizyczna oraz odpowiedni sposób odżywiania się mogą zapobiec zachorowaniu na nowotwory. 

Ostatnio wspominałam Wam o Europejskim kodeksie walki z rakiem. Pamiętacie ? :) Link tutaj - KLIK.

Stosowanie się do tych zasad daje gwarancję bycia zdrowym :)
Za nami okres świąteczny. Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Czas pomyśleć o sobie, swoim wyglądzie i dobrym samopoczuciu i zrobić wszystko przez najbliższe miesiące, by przywitać nową porę roku z godnością :) Mam pewien pomysł jak można zacząć. Małymi kroczkami, na przykład niech to będzie Wasze postanowienie noworoczne - codziennie stosować się do wszystkich zasad. Gwarantuję Wam, że poczujecie się znacznie lepiej :)

Poniżej przedstawię Wam parę innych pomysłów, dzięki którym długo możemy pozostać młodymi ciałem i duchem i dobrze się czuć :) 
 • Wystrzegaj się otyłości.

Siedzący tryb życia, brak ruchu i niezdrowe jedzenie sprzyja przybieraniu na wadze. Już od najmłodszych lat warto jest zwracać uwagę dzieciom i młodzieży na zdrowe nawyki, takie jak odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Do czego przyzwyczaimy się od najmłodszych lat, tym łatwiej będzie nam to utrzymać w późniejszym wieku. 
Pamiętajmy, że ruch to zdrowie :) Poświęcajmy chociaż pół godziny dziennie na aktywność fizyczną. Może być to spacer - szybki marsz, jazda na rowerze czy basen, godzina aerobiku trzy razy w tygodniu lub cokolwiek, co sprawia nam przyjemność. To nie musi być przykry obowiązek, a możemy to sprawić, by aktywność fizyczna była świetną zabawą :)

 • 5 razy dziennie jedz warzywa i owoce.

Owoce i warzywa są źródłem witamin i soli mineralnych. Codziennie w jadłospisie każdego z nas obowiązkowo powinno znaleźć się miejsce dla przynajmniej pięciu porcji warzyw i owoców dziennie. Wystarczą dwie sztuki owoców i 200 g warzyw dziennie. Czy wiecie, że jedna porcja to ilość, która mieści się w naszej dłoni ? Dietę uzupełnijmy o rośliny strączkowe oraz produkty pełnoziarniste i nisko przetworzone.

 • Ruch to zdrowie. Chodzę, biegam, więc jestem. 

Utrzymanie organizmu w zdrowiu jest możliwe już dzięki regularnym ćwiczeniom fizycznym trzy razy w tygodniu, przez co najmniej pół godziny. Jestem ciekawa czy Wy stosujecie się do tych zasad ? :) Mam nadzieję, że tak. A jeśli nie - stawiam przed Wami wyzwanie na najbliższy miesiąc - spróbujcie stosować się do tych rad codziennie.

Ćwiczmy, jedzmy mądrze i świadomie i bądźmy zdrowi ! :)


źródło: kodekswalkizrakiem.pl


Zadanie Prewencja pierwotna nowotworów finansowane przez ministra zdrowia w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.7 komentarzy:

 1. dokładnie, bądźmy zdrowi! w końcu zdrowie jest najwazniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak dopiero jak coś zaboli docenia się to na co wczesniej nawet nie zwracało się uwagi. Dla mnie z tymi owocami to strasznie trudne :P Nie lubię owoców wiem to dziwne ;) Wolę już buraki i ziemniak :D

  OdpowiedzUsuń
 3. pod koniec zeszłego roku miałam chwile załamania moich zdrowych nawyków,ale od tego roku będzie inaczej, już zaczęłam żyć aktywnie i zdrowo i jestem szczęśliwa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdrowie to największy skarb jaki możemy sobie wyhodować od zdrowych nawyków. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja pracuję nad ważnym dla mnie nowym i zdrowym nawykiem jakim jest odpowiednia ilość wypijanej wody

  OdpowiedzUsuń
 6. Słuszne rady, słusznie. Oby więcej takich akcji!^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, zdrowie to najważniejsza sprawa w naszym życiu :) Sama ostatnio zaczęłam o siebie bardziej dbać, zdrowo się odżywiać i wybierać tylko naturalne produkty. Kupiłam nawet materac ekologiczny żeby zmienić każdą dziedzinę, nie tylko odżywianie :)

  OdpowiedzUsuń