środa, 26 czerwca 2013

Zalety biegania.

źródło: tumblr.com
 Zawsze, gdy wychodzę biegać właśnie taki obraz maluje się w mojej głowie. Długa droga przede mną. Ale to tylko pięć kilometrów. To niedaleko. Zrobię to. Po wszystkim będę szczęśliwa, że dałam radę. Myśli kołują się w głowie. Wyjdę, przebiegnę i wrócę. Nie jest łatwo, gdy słyszę: "po co to robisz?", "wychodzisz? przecież pada". Nieistotne czy pada, czy leje czy pada śnieg czy jest zimno, ciepło czy jestem tak zmęczona, że najchętniej poszłabym już spać. To jest mój wybór, moje pół godziny sam na sam z własnymi słabościami, emocjami, myślami. Pokonuję swój strach i lenistwo. Wychodzę. Zaciągam się świeżym powietrzem, to jest mój raj. Mały kawałek nieba i to, co lubię najbardziej, mimo, że czasem sprawia tyle bólu i trudności. Zaczynam biec...


źródło: tumblr.com

  
Jakie są zalety biegania?
 1. To najłatwiejszy sposób, by zrzucić zbędne kilogramy. Bieganie spala więcej kalorii niż jazda na rowerze, rolkach czy pływanie.
 2. Nie wymaga dużych nakładów finansowych. Jedyne co jest nam potrzebne to buty i zwykły dres.
 3. Wzmacnia ścięgna i mięśnie, ale również serce.
 4. Poprawia kondycję. W krótkim czasie można zauważyć pierwsze efekty.
 5. Wysmukla i przede wszystkim ujędrnia ciało. 
 6. Obniża poziom cholesterolu.
 7. Działa antystresowo i antydepresyjnie. Poprawia samopoczucie i humor. Sprawia, że jesteśmy bardziej pewni siebie.  

źródło: tumblr.com

Zalet jest oczywiście o wiele więcej. Pokonujemy własne słabości i lęki. Nasze problemy znikają w mgnieniu oka. Czujemy się spełnieni i szczęśliwi. Wzrasta poziom endorfin. Jesteśmy po prostu zdrowsi!

Nie zastanawiajcie się. Zacznijcie biegać już dziś! Tylko uważajcie, to uzależnia ;)

2 komentarze:

 1. To, co napisałaś na początku jest piękne ;) I w pełni oddaje sens tego sportu. Też biegam pół godziny :) Niesamowite samopoczucie po ;) A powiedz, jak liczysz ile przebiegłaś kilometrów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zeruję licznik w samochodzie i jadę tą trasą, którą chcę biec. Często wymyślam nową trasę jadąc rowerem, wtedy włączam licznik w rowerze :)

   Usuń