sobota, 26 października 2013

Narodowy Dzień Sportu.

Dzisiaj - 26 października obchodzimy Narodowy Dzień Sportu.

Na stronie narodowydziensportu.pl pojawiło się kilkaset wydarzeń (zajęcia sportowe, treningi, biegi uliczne, itp.) z różnych dyscyplin sportowych, na które można się mailowo zarejestrować.

Po rejestracji otrzymujemy potwierdzenie, czy nasze nazwisko wylądowało na liście danych zajęć i automatycznie stajemy się ich uczestnikiem.

Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem umieszczonym na stronie internetowej, pogrupowanym wedle różnych dyscyplin sportowych.
ZwalczNude.pl, Stołeczna Fundacja dla dzieci z cukrzycą, Ministerstwo Sportu oraz Polski Komitet Olimpijski zapraszają na pierwszą edycję Narodowego Dnia Sportu.

Projekt dnia dedykowanego wszystkim, którzy kochają sport. Założenie projektu to dzień otwarty w najważniejszych placówkach sportowych w Polsce. Polacy będą mogli nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów wielu dyscyplin sportowych, a część z nich będzie mogła odbyć trening z największymi sławami polskiego sportu: mistrzami i olimpijczykami.

 

Fitness Club S4

Adres: ul. Puławska 39
Dzielnica: Mokotów
Strona partnera: www.fitnessclubs4.pl
Zapisy na zajęcia: pudzian@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: Trening z Mistrzem- Mariuszem Pudzianowskim 
Dyscyplina sportowa: Siłownia
Data wydarzenia: 26 października 2013, godz.:
I grupa - 13:00
II grupa - 13:40
III grupa - 14:20
Czas trwania: 40 min
Opłata: 40 PLN - cały dochód z treningu zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji -www.fundacja-cukrzyca.waw.pl -po dokonaniu rejestracji zostaną przesłane dane do przelewu za wpisowe i należy je w ciągu 2 dni roboczych opłacić - inaczej rezerwacja treningu wygasa.
Opis wydarzenia: Trening stacjonarny 40 min z Mariuszem Pudzianowskim- http://www.pudzian.pl/mariusz.php

 

Centralny ośrodek sportu - Torwar

Adres: ul. Łazienkowska 6a
Dzielnica: Mokotów
Strona partnera: www.torwar.cos.pl
Zapisy na zajęcia: czerkawski@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: Trening z Mistrzem- Mariuszem Czerkawskim 
Dyscyplina sportowa: hokej na lodzie
Data wydarzenia: 26 października 2013, godzina 10:45- 11:45
Czas trwania: 2h
Opłata: 20 PLN  cały dochód z treningu zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji - www.fundacja-cukrzyca.waw.pl -po dokonaniu rejestracji zostaną przesłane dane do przelewu za wpisowe i należy je w ciągu 2 dni roboczych opłacić - inaczej rezerwacja treningu wygasa.
Opis wydarzenia: Trening dla dzieci klasa IV-VI- koniecznie muszą mieć ze sobą kask, rękawice i łyżwy - od 10;45 do 11:45 trening na lodzie, potem dalszy ciąg treningu na sali w WOSIR na Rozbrat, obok - do 14stej. Trening prowadzi Mariusz Czerkawski - www.czerkawski.info oraz dwóch instruktorów.
Wspierają nas ratownicy i studenci Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie.

 

Centrum Treningowe 72D

Adres: ul. Zakopiańska 72D
Miasto: Kraków, IX Łagiewniki- Borek Fałęcki
Strona partnera: www.72D.pl
Zapisy na zajęcia: guzowska@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia:  Trening z Mistrzem- Iwoną Guzowską
Dyscyplina sportowa:Sztuki walki, Fitness
Data wydarzenia: 26 października 2013, godzina: 11:00- 18:00
11:00- 11:45 Trening z Mistrzem( Iwona Guzowska) 
12:00- 12:45 Trening z Mistrzem( Iwona Guzowska)
13:00- 13:45 Trening z Mistrzem( Iwona Guzowska)

Czas trwania: 45 min
Opłata: 20 zł  cały dochód z treningu zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji -www.fundacja-cukrzyca.waw.pl -po dokonaniu rejestracji zostaną przesłane dane do przelewu za wpisowe i należy je w ciągu 2 dni roboczych opłacić - inaczej rezerwacja treningu wygasa.
Opis wydarzenia: *11:00- 14:00* Zajęcia z Iwoną Guzowską będą składały się z ćwiczeń ogólnorozwojowych połączonych z elementami sportów walki. Po części rozgrzewkowej uczestnicy będą musieli wykonać jak najszybciej 8 różnych ćwiczeń , charakterystycznych dla boksu czy kick-boxingu (dwie lub trzy serie w zależności od możliwości grupy) w bardzo krótkich, trzydziestosekundowych rundach z trzydziestosekundowymi przerwami, czym charakteryzuje się modny trening HIIT. Oprócz samego wysiłku uczestnicy doświadczą bezpośredniej rywalizacji , która jest integralną częścią walki a to z pewnością mocno mobilizuje oraz zapewni porządne skoki adrenaliny! Cały trening będzie trwał 40-45 minut.

 

Mecz piłkarski z Mistrzami

Adres: Hala Bemowo, ul. Księcia Bolesława 1/3
Dzielnica: Bemowo
Zapisy na zajęcia: mecz@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia:  Mecz z gwiazdami - Grzegorz Szamotulski, Piotr Świerczewski, Maciek Szczęsny czy Marcin Mięciel
Dyscyplina sportowa: Piłka nożna
Data wydarzenia: 26 października, godzina 17:00 
Opłata: 20 PLN - cały dochód z treningu zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji -www.fundacja-cukrzyca.waw.pl-po dokonaniu rejestracji zostaną przesłane dane do przelewu za wpisowe i należy je w ciągu 2 dni roboczych opłacić - inaczej rezerwacja treningu wygasa.
Opis wydarzenia: Chciałbyś zagrać na jednym boisku przeciwko takim gwiazdom polskiej piłki jak Grzegorz Szamotulski, Piotr Świerczewski, czy Marcin Mięciel? Możesz spotkać wszystkie te gwiazdy w jednym miejscu podczas Narodowego Dnia Sportu i wspólnie rozegrać mecz. Po meczu zapewniamy spotkanie z zawodnikami, możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia, wzięcia autografów. To jedyna możliwość nie tylko spotkania wspaniałych sportowców, ale także zmierzenia się z nimi bark w bark w czasie gry. Nie zwlekaj i zaplanuj swoją obecność podczas Narodowego Dnia Sportu. Liczba miejsc ograniczona.

Po meczy zapraszamy na VIP party!

PilkaNaHali.pl to ogólnopolski projekt, który ma na celu wsparcie w aktywnym uprawianiu sportów drużynowych i inicjowaniu sportowych rozgrywek.
Kilkadziesiąt razy w tygodniu wynajmujemy hale lub boiska w czterech miastach Polski- Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Poznaniu. A co najważniejsze zapewniamy partnerów do gry. To bardzo proste, wystarczy wejść na stronę www.pilkanahali.pl, wybrać odpowiedni termin, dyscyplinę, zapisać się w kilka sekund i cieszyć bezproblemowym uprawianiem sporu. W całej Polsce mamy już ponad 3000 graczy! Dołącz do nas i Ty!

Hala Piłkarska to jedyny w skali kraju kompleks - sportowo rekreacyjny.
Dysponuje trzema boiskami piłkarskim z nawierzchnią ze sztucznej trawy najnowszej generacji o wymiarach 42 x 24 m. Na każdym boisku znajduję się elektroniczny zegar, wyświetlający wynik meczu i czas gry. Boiska można połączyć, tworząc duże boisko o wymiarach 85 x 42 m.
W hali znajduje się kompleks 14 szatni z pełnym zapleczem sanitarnym, jak również trybuny, mogące pomieścić 450 widzów.

Jest też boisko zewnętrzne o wymiarach 55 x 33 m., z taką samą nawierzchnią jak boiska w hali. Wyposażone w zadaszone ławki rezerwowych, elektroniczny zegar. W okresie zimowym nad boiskiem staje hala pneumatyczna, ogrzewana.
Dodatkowo na terenie kompleksu znajdują się:
- Restauracja Gol Bar, pełniąca również funkcję sali konferencyjnej.
Do dyspozycji projektor, ekran, telewizory HD 60". W okresie letnim otwierany jest ogródek przy restauracji.
- Hotel Mundial - pokoje o wysokim standardzie z łazienką i TV.
- Sklep sportowy Puma oferujący markowy sprzęt piłkarski.
- Parking dla 250 samochodów.
Hala Piłkarska oprócz wynajmu zajmuję się również profesjonalną i kompleksową realizacją wszelkiego rodzaju eventów piłkarskich. Organizujemy: ligi, turnieje, mecze pokazowe, wszytko w połączeniu z piknikami rodzinnymi i dodatkowymi atrakcjami dla klientów. "
Wspierają nas ratownicy i studenci Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie.

 

Agrykola

Adres: ul. Myśliwiecka 9
Miasto: Warszawa
Strona partnera:  www.biegambolubie.com.pl
Zapisy na zajęcia: januszewski@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia:  Trening biegowy z Mistrzem - Arturem Nogą, lekkoatleta, specjalizacja 110m przez płotki, mistrz świata juniorów, brązowy medalista Mistrzostw Europy 2012
Dyscyplina sportowa: bieganie
Data wydarzenia: 26 października 2013, godzina: 18:00
Czas trwania:
Opłata: 10 zł  cały dochód z treningu zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji -www.fundacja-cukrzyca.waw.pl -po dokonaniu rejestracji zostaną przesłane dane do przelewu za wpisowe. Należy je w ciągu 2 dni roboczych opłacić - inaczej rezerwacja treningu wygasa.
Opis wydarzenia: Paweł Januszewski nie będzie mógł wziąć udziału w sobotnim treningu, ale w zamian mamy innego świetnego sportowca - Artura Nogę. Trening jest przeznaczony dla każdego - bez względu na wiek, czy kondycję. Grupa zostanie podzielona na dwie - mniej i bardziej zaawansowaną, tak by dopasować zajęcia do możliwości każdego z uczestników. Spotkanie potrwa około godziny. Rozpocznie się od rozgrzewki przygotowującej do głównej części treningu. Co to będzie? Przekonamy się 26 października na warszawskiej Agrykoli Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego Agrykola jest placówką oświatową – wychowania pozaszkolnego. Dysponuje licznymi obiektami sportowymi, które służą okolicznym szkołom i dzieciom uczestniczącym w zajęciach programowych prowadzonych przez nauczycieli Agrykoli.

 

AWF Warszawa - Pawilon sportów walki

Adres: ul. Marymoncka 34
Miasto: Warszawa
Strona partnera:
Zapisy na zajęcia: supron@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia:  Trening z Mistrzem- Andrzej Supron
Dyscyplina sportowa: Zapasy
Data wydarzenia: 26 października 2013, godzina 11:00
Czas trwania: 45 min
Opłata: 10 zł cały dochód z treningu zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji -www.fundacja-cukrzyca.waw.pl -po dokonaniu rejestracji zostaną przesłane dane do przelewu za wpisowe. Należy je w ciągu 2 dni roboczych opłacić - inaczej rezerwacja treningu wygasa.
Opis wydarzenia: Zapasy na wesoło z odrobiną mistrzostwa - zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat. Andrzej Supron - polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy.

 

SIATKARSKI SPARING DAY Z DOROTĄ ŚWIENIEWICZ I PIŁKA NA HALI

Adres: ul. Wiertnicza 26
Miasto: Warszawa, Wilanów
Strona partnera: www.PilkaNaHali.pl

Nazwa wydarzenia:  Siatkarski Sparing Day z Dorotą Świeniewicz i PilkaNaHali.pl! Zgłoś drużynę, bądź siebie samego- i wysłuchaj opinii eksperta na miejscu!
Dyscyplina sportowa: siatkówka
Data wydarzenia: 26 października 2013, GODZINA 13
Czas trwania: 1,5 godziny
Opłata: brak
Opis wydarzenia: 
Zapraszamy wszystkich fanów siatkówki na wielkie sportowe emocje z okazji Narodowy Dzień Sportu! Mecze przez nas organizowane, nie będą zwykłymi sparingami… Odwiedzi nas gość specjalny – była reprezentantka kobiecej Reprezentacji Polski w piłce siatkowej! Każdy z Was będzie mógł poczuć się tego dnia jak profesjonalny zawodnik. Dodatkowo nasz Gość specjalny udzieli Wam cennych uwag, opowie o swoim sportowym świecie i zrobi sobie z Wami wspólne zdjęcie! To nic nie kosztuje, wystarczy wejść na naszą stronę, zapisać się i bawić się razem z nami!

Praktyczne informacje:
Sparing Day z PilkaNaHali.pl to możliwość zagrania meczu z inną drużyną, na podobnym poziomie - dlatego bardzo prosimy podać informację przy zapisie: rekreacja, średnio-zaawansowany, zaawansowany. Na olbrzymiej hali mamy do dyspozycji 3 sektory, przez 3 godziny. W związku z tym zapraszamy tylko 12 drużyn i obiecujemy, że każda będzie mogła rozegrać parę setów :)
To nie będzie turniej- tak, więc nasz Gość specjalny wybierze najfajniejszą drużynę, zawodnika oraz zawodniczkę!
Uwaga! Drużyna MUSI mieć przynajmniej 2 osoby każdej płci NA BOISKU w czasie gry!
Powodzenia, życzymy i przyłożymy się do miłej zabawy!


Poprzez Narodowy Dzień Sportu chcielibyśmy:
 1. Pokazać jak szeroka jest sportowa oferta Polski
 2. Dać możliwość spróbowania nieodpłatnie (lub za odpłatnością symboliczną) nowych sportów każdemu, kto będzie chciał wziąć udział w imprezie
 3. Zorganizować treningi z najlepszymi, polskimi sportowcami dla amatorów

 

Orliki


Adres: Cała Polska

Strona partnera: www.szs.plW  dniu 26.10.2013 w godzinach 11:00-14:00 zapraszamy wszystkich chętnych do bezpłatnego korzystania ze wszystkich boisk Orlik Polska, wykaz boisk na stronie www.szs.pl

Jaskinia Solna EDEN
 
Adres: ul. Bandurskiego 22 A lok.2, Marki/ W-wa
Miasto: Marki
Strona partnera: www.jaskiniaeden.pl
Zapisy na zajęcia: jaskiniaeden@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: Jak sobie radzić w sezonie zwiększonych zachorowań  
Dyscyplina sportowa: Profilaktyka zdrowotna
Data wydarzenia: 26, 28, 29 października 2013, godzina 13:00, 14:00
Czas trwania: 45 min
Opłata: w dniu 26.10- udział bezpłatny, 28.10, 29.10- udział płatny 10 zł
Opis wydarzenia: Jak sobie radzić w sezonie zwiększonych zachorowań.
 Lecznicze Inhalacje WZMACNIAJĄCO - UODPARNIAJĄCYCH.
Regularne wizyty w JASKINI SOLNEJ Naturalnie wzmacniają naszą odporność oraz wspomagają tradycyjne metody leczenia.
Zapraszamy Całe RODZINY a zwłaszcza: Dzieci, Kobiety w ciąży; Emerytów i Rencistów - dla nich specjalne zniżki, ale też wszystkich dorosłych, aby zmęczeni po pracy mogli zregenerować swoje siły… Alergia – usuń przyczyny jej powstawania Dobrze znasz te objawy – ból głowy, wiecznie zatkany nos, łzawiące oczy.
Czy wiesz, że nie musisz już dłużej cierpieć z powodu alergii? Wystarczy, że zamiast redukowania jej objawów zaczniesz od usuwania przyczyn powstawania alergii. Alergia z definicji jest reakcją układu odpornościowego na działanie obcych substancji określanych jako alergeny. Chcesz wiedzieć dlaczego tak się dzieje? Zajrzyj na nasza stronę.

 

Parkrun Szczecinek

Adres: Park Miejski obok stadionu miejskiego 
Miasto: Szczecinek
Strona partnera: www.parkrun.pl/szczecinek
Zapisy na zajęcia: parkrun@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: parkrun
Dyscyplina sportowa: Impreza biegowa
Data wydarzenia: 26 października 2013 (każda sobota), godz. 09:00
Czas trwania: 1,5h
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: parkrun to bezpłatne, cykliczne biegi na dystansie 5km z pomiarem czasu. Biegi przeznaczone są dla wszystkich, zarówno zaawansowanych biegaczy jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają bądź chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem niezależnie od uzyskiwanych rezultatów. W ramach parkrun można biegać z wózkiem lub czworonożnym pupilem. Biegi parkrun odbywają się na chwilę obecną w 10 miastach Polski i skupiają ponad 10 000 uczestników. Udział w biegach bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w parkrun pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja [3] oraz otrzymanego kodu.

 

Parkrun Leszno

Adres: Nadleśnictwo Karczma Borowa
Miasto: Leszno
Strona partnera: www.parkrun.pl/leszno
Zapisy na zajęcia: parkrun@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: parkrun
Dyscyplina sportowa: Impreza biegowa
Data wydarzenia: 26 października 2013 (każda sopota), godz. 09:00
Czas trwania: 1,5h
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: parkrun to bezpłatne, cykliczne biegi na dystansie 5km z pomiarem czasu. Biegi przeznaczone są dla wszystkich, zarówno zaawansowanych biegaczy jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają bądź chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem niezależnie od uzyskiwanych rezultatów. W ramach parkrun można biegać z wózkiem lub czworonożnym pupilem. Biegi parkrun odbywają się na chwilę obecną w 10 miastach Polski i skupiają ponad 10 000 uczestników. Udział w biegach bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w parkrun pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja [3] oraz otrzymanego kodu.

 

Obiekty sportowe VI LO im. H. Kołłątaja w Lublinie

Adres: ul. Mickiewicza 36
Miasto: Lublin

Nazwa wydarzenia: Narodowy dzień sportu
Dyscyplina sportowa:
Data wydarzenia: 26 października 2013 godzina 10:00, 12:00
27 października 2013 godzina 10:00, 12:00
Czas trwania: 2h
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: Zapraszamy 26 października: 10:00- otwarty trening do zespołu cheerleaderek
12:00- mecz pokazowy futbolu amerykańskiego TYTANÓW LUBLIN DEFENSE VS OFFENSE
W trakcie wydarzenia będzie prowadzona zbiórka darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie.
27 października: 10:00- Zawody JUDO w ramach obchodów światowego dnia JUDO i Narodowego dnia sportu
12:00- Wspólny trening z mistrzem- legendą światowego judo Ryszardem Zieniawą
Gościem honorowym wydarzenia będzie prezes Polskiego Związku Judo Pan Wiesław Błach.

 

Squashok

Adres: ul. Wiązowa 5
Miasto: Katowice 
Dzielnica: Bogucice
Strona partnera: www.squashok.pl
Zapisy na zajęcia: SQUASHOK@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: Narodowy Dzień Sportu w Squashok’u
Dyscyplina sportowa: squash
Data wydarzenia: 26 października 2013, godz. 08:00-22:00
Czas trwania: 30 min/1-2 osoby/1 kort
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: Squash to świetna zabawa i gwarantowana poprawa kondycji fizycznej. Chcesz spróbować? Zapraszamy na darmowe półgodzinne sesje squasha w SQUASHOKu. Przyjdź sam lub z partnerem i zagrajcie mecz – wytłumaczymy jakie są zasady i jak liczyć punkty. Jeśli wolisz trening z trenerem to w tym dniu damy Ci taką możliwość (grafik godzin dostępny na stronie). Nie zapomnij o odpowiednim obuwiu!! Klub otwarty w godzinach 08:00-22:00, w zgłoszeniu należy podać godzinę rezerwacji kortu, ilość osób oraz wybór opcji: z trenerem/bez trenera. Uwaga!! Wypożyczenie sprzętu 5zł/os.

 

Hala widowiskowo - sportowa MOSIR Żory

Adres:ul. Folwarecka 10
Miasto: Żory
Strona partnera: www.mosir.zory.pl
Zapisy na zajęcia: mosir.zory@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: Dni otwarte hali sportowej  
Dyscyplina sportowa: siatkówka, koszykówka, tenis stołowy
Data wydarzenia: 26 października 2013, godzina 19:00 - 20:30
Czas trwania: 1,5h
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: „DNI OTWARTE HALI” Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w programie pod hasłem „Narodowy Dzień Sportu”, odbywającym się przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Akcja polegać będzie na nieodpłatnym uczestnictwie w specjalnie zorganizowanych zajęciach sportowo-rekreacyjnych, obejmujących popularne dyscypliny sportowe. Szczegóły akcji na www.narodowydziensportu.pl Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przyłączając się do projektu zaprasza wszystkich chętnych w dniu 26.10.2013r. na ogólnopolską akcję do Hali sportowej przy ul. Folwareckiej 10 na bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z koszykówki, siatkówki oraz tenisa stołowego, w godz. 19.00 -20.30.
Jednocześnie informujemy, iż zajęcia w takiej formie będą bezpłatnie kontynuowane do końca 2013r. w każdy piątek w godzinach od 19.30 do 21.00, w terminach 8.XI, 15.XI, 22.XI, 29.XI, 6.XII, 13.XII i 20.XII.
Do udziału w zajęciach szczególnie zapraszamy osoby, które do tej pory trenowały w poszczególnych dzielnicach w ramach programu „Dzielnice na Start”. Jednocześnie informujemy, że wznowienie akcji „Dzielnice Na Start” nastąpi od stycznia 2014 r., o czym dodatkowo poinformujemy.

 

Parkrun Żary 

Adres: Żary - Zielony Las
Miasto: Żary 
Strona partnera: www.parkrun.pl/zary
Zapisy na zajęcia: parkrun@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: parkrun
Dyscyplina sportowa: Impreza biegowa
Data wydarzenia: 26 października 2013 (każda sopota), godz. 09:00
Czas trwania: 1,5h
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: parkrun to bezpłatne, cykliczne biegi na dystansie 5km z pomiarem czasu. Biegi przeznaczone są dla wszystkich, zarówno zaawansowanych biegaczy jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają bądź chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem niezależnie od uzyskiwanych rezultatów. W ramach parkrun można biegać z wózkiem lub czworonożnym pupilem. Biegi parkrun odbywają się na chwilę obecną w 10 miastach Polski i skupiają ponad 10 000 uczestników. Udział w biegach bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w parkrun pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja [3] oraz otrzymanego kodu.

 

Szkoła Chińskich Sztuk Walki „SHAOLIN”  

Adres: ul. Mickiewicza 6
Miasto: Olsztyn 
Strona partnera: www.shaolin.olsztyn.pl
Zapisy na zajęcia: shaolin@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: Zajęcia Sztuk Walki
Dyscyplina sportowa: sztuki walki
Data wydarzenia: 26 października 2013 godzina:
14:00 – 16:30 – Sanda Full Contact (walka sportowa)
14:00 – 16:30 – Samoobrona dla kobiet i dziewcząt
27 października 2013 godzina godz. 12.00.-14.30
Czas trwania: 2,5h
Opłata: udział bezpłatny

Opis wydarzenia: Zapraszamy na warsztaty sztuk walki i samoobrony bazujące na chińskiej sztuce walki Kung Fu (Wu Shu). Zajęcia ukażą różne odsłony jednej z najpopularniejszych sztuk walk, a poprowadzą je utytułowani instruktorzy – Mistrzowie Świata i Europy (Roman Lichacz i Beata Engel). W czasie zajęć pokażemy elementy treningu Sanda Full Contact. Sanda to nowoczesna odmiana Kung Fu stworzona do rywalizacji sportowej. Opiera się przede wszystkim na technikach dostosowanych do wymogów walk sportowych na ringu. Są wśród nich wszystkie najbardziej popularne techniki używane również w innych sportach pełnokontaktowych, takich jak boks, tai-boxing czy MMA, czyli ciosy, kopnięcia, techniki sprowadzeń do parteru (rzuty, podcięcia, obalenia). Sanda to jedna z najbardziej praktycznych odmian walki, umożliwiająca wszechstronny rozwój zawodnika. Samoobrona dla kobiet i dziewcząt – program zajęć dostosowany specjalnie do kobiet, które na co dzień nie mają do czynienia ze sztukami walki, a chcą czuć się bezpiecznie i umieć reagować w sytuacjach zagrożenia i napaści. W trakcie zajęć uczestniczki opanują podstawowe zasady samoobrony, nauczą się przyjmować właściwą postawę ciała, zadawać skuteczne ciosy i kopnięcia, a także jak uwolnić się od podstawowych chwytów. Poznasz również tradycyjną odmianę stylu Shaolin i praktyczne zastosowanie jej technik w samoobronie, zwłaszcza w codziennych sytuacjach zagrożenia i stosowania agresji. Dowiesz się jak zachowywać się w konfrontacji z napastnikiem, jaką postawę ciała przyjąć, jak i w jakie czułe miejsca uderzać, jak uwalniać się z różnego rodzaju chwytów i bronić się od ciosów i kopnięć. Kung Fu to przede wszystkim sztuka samoobrony. Zajęcia współfinansowane są ze środków gminy Olsztyn.

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olsztynie

Adres: ul. Turowskiego 3
Miasto: Olsztyn 
Strona partnera: www.zso4olsztyn.pl
Zapisy na zajęcia: zso4olsztyn@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: Narodowy Dzień Sportu w ZSO 4
Dyscyplina sportowa:piłka nożna, siatkówka,tenis stołowy, sztuki walki
Data wydarzenia: 26 października 2013 godzina 10:00-13:00
Czas trwania: 3h
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia:Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 im. C. K. Norwida w Olsztynie wraz z Radą Osiedla Nagórki zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych w sobotę 26 października 2013 r. na Narodowy Dzień Sportu. W programie: spotkanie z multirekordzistą Bolesławem Krawczykiem, treningi: piłki siatkowej, tenisa stołowego, sztuki samoobrony – Krav Maga, samoobrony, fitness i piłki nożnej. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. 

 

Narodowy dzień sportu w Płocku

Adres: Orlen Arena
Miasto: Płock
Strona partnera: www.plock.eu

Nazwa wydarzenia: Narodowy Dzień Sportu
Dyscyplina sportowa:
Data wydarzenia: 26 października 2013 godzina 11:00-16:00
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia:
Orlen Arena
11.00-13.00 – zajęcia sportowe prowadzone przez trenerów I zespołu ORLEN Wisła Płock (początek każdego treningu co 30 minut). Zapisy: pilkareczna@zwalcznude.pl
13.30 – mecz reprezentacji kibiców z reprezentacją grup młodzieżowych Wisły Płock.
14.00 – wizyta Kadry Narodowej Seniorów w piłce ręcznej
13.00 i 14.30 - Siłownia Arena –pokazowe treningi obwodowe prowadzone przez instruktorów siłowni Arena. Zapisy silowniaarena@zwalcznude.pl

13.00 – 15.00 Sala sportów walki – otwarty trening capoeira prowadzony przez instruktora. Zapisy: Capoeira@zwalcznude.pl
12.00 -16.00 - tenis stołowy – pokazowe treningi z trenerem MLUKS Nadwiślanin Płock. Zapisy: tenisstolowy@zwalcznude.pl


Płockie Towarzystwo Wioślarskie
Zapisy: wioslarstwo@zwalcznude.pl
9.00-15.00
Wariant I – ładna pogoda
- Zwiedzanie obiektów PTW – zapoznanie z dorobkiem sportowym i 130-letnią historią Towarzystwa.
- Próba sił na przyrządach wioślarskich, pod okiem trenerów i doświadczonych zawodników.
- Treningi pokazowe na wodzie.
- Rejsy motorówką po Wiśle (z trenerem)
- Próba wiosłowania na łodziach do nauki wiosłowania (młodzież do 70 kg)
Wariant II – niekorzystne warunki atmosferyczne
- Zwiedzanie obiektów PTW – zapoznanie się z dorobkiem i 130- lenią historią Towarzystwa
- Próba sił na przyrządach wioślarskich, pod okiem trenerów i doświadczonych zawodników.
- Treningi pokazowe na obiektach klubu.
- Próba wiosłowania na ergometrach wioślarskich i basenie wioślarskim.

Miejski Zespół Obiektów Sportowych
10.00- 14.00 - Pływalnia Miejska „Jagiellonka” – nauka pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów (wejścia o pełnych godzinach)
Zapisy: plywanie@zwalcznude.pl

10.00 – 14.00 – Miejskie Centrum Sportu – treningi lekkoatletyczne prowadzone przez kadrę trenerską MUKS Płock (w programie gry i zabawy dla dzieci, trening biegowy oraz nordic walking. (początek treningu o pełnej godzinie)
Zapisy: lekkaatletyka@zwalcznude.pl

Szkoła Podstawowa nr 3
10.00 – 14.00 - III Rodzinny Turniej Dwójek Siatkarskich
Zapisy: siatkowka@zwalcznude.pl

 

Orlik w Górze Kalwarii

Adres: ulica Kalwaryjska 3
Miasto: Góra Kalwaria
Strona partnera: www.osirgorakalwaria.pl
Zapisy na zajęcia: osirgorakalwaria@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: Piłkarska niedziela w Górze Kalwarii
Dyscyplina sportowa: piłka nożna
Data wydarzenia: 27 października 2013 godzina 14:00
Czas trwania: 5h
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia:
- 6 meczów Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej
- 2 mecze pokazowe ( piłkarskie) 6-7- latków z gminy Góra Kalwaria
- pokazy techniczne znanych zawodników z terenu Góry Kalwarii - możliwość zgłoszenia się i w przerwie meczów prezentacja umiejętności piłkarskich 

 

KIELECKIE CENTRUM BILARDOWE "CONTACT"

Adres: UL. PLAC MONIUSZKI 2B (budynek Kieleckiego Centrum Kultury)
Miasto: Kielce
Strona partnera: www.bilard.kielce.pl
Zapisy na zajęcia: tvsports@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: BILARD SPORTEM WSZYSTKICH
Dyscyplina sportowa: bilard
Data wydarzenia: 26 października 2013 godzina 10.00 – 14.00
Czas trwania: 4h
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: Bilard sportem wszystkich !!! W ramach akcji w godzinach 10.00 – 14.00 do dyspozycji gości będzie osiem stołów bilardowych . Uczestnicy będą mogli skorzystać z rad instruktora i zapoznać się z tajnikami gry w bilard. Zapewniamy niezbędny sprzęt – oczywiście stoły, bile, kije, kredę i co najważniejsze wspaniała zabawę. Warunek – hasło ‘bilard sportem wszystkich” lub narodowy dzień sportu. 

 

Hala PSP, Hala PG, Obiekty "Orlika"

Adres: Hala przy ul. Ludowej, Hala przy ul. Kościelnej, obiekty na ul. Perzyny
Miasto: Zwoleń
Zapisy na zajęcia: osirgorakalwaria@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: Otwarte treningi, turnieje amatorskie
Dyscyplina sportowa: piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka nożna
Data wydarzenia: 27 października 2013 godz. 10:00 - 13:00 hala PSP, hala PG
Czas trwania: 10:00 - 13:00 obiekty " Orlika"h
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: możliwość uczestnictwa w otwartych treningach prowadzonych przez specjalistów - trenerów, instruktorów dla wszystkich bez względu na wiek. Możliwość rozegrania m.in. turniejów. 

 

Stadion Resovii 

Adres: ul. Wyspiańskiego 22
Miasto: Rzeszów 
Zapisy na zajęcia: testcoopera@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: Test Coopera dla Wszystkich 2013
Dyscyplina sportowa: bieg
Data wydarzenia: 26 października 2013, godz. 9:30-14:30
Czas trwania: 5h
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: Test Coopera dla Wszystkich jest organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii promowania sprawności fizycznej przez Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa, w Rzeszowie przy współpracy z Wydziałem Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Akademickim Związkiem Sportowym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Test Coopera - próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera polegająca na 12- minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowana do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców.Polega ona na przemierzeniu (w dowolny sposób: biegnąc, idąc - byle pieszo) jak największego dystansu w ciągu 12 minut. Pokonany dystans należy odnaleźć w odpowiedniej dla płci i wieku komórce tabeli i odczytać wynik. Jeśli jest on gorszy niż "zadowalający" to są przyczyny do niepokoju. Uwaga! Osoby niepełnoletnie muszą uzyskać pozwolenie od opiekuna prawnego(do wypełnienia na miejscu).

 

Hala widowiskowo - sportowa w Lubaszu

Adres: ul. Podgórna 6
Miasto: Lubasz
Zapisy na zajęcia: nie są wymagane

Nazwa wydarzenia: Turniej tenisa stołowego
Dyscyplina sportowa:tenis stołowy
Data wydarzenia: 26 października 2013 godz. 10.00 - 17.00
Czas trwania: 8h
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: Uczestnicy zostaną zgłoszeni w szkołach na terenie gminy Lubasz, więc mailowo nie ma sensu prowadzić listy zgłoszeń. 

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach

Adres:
- Hala Sportowo-Widowiskowa, ul. Mieszka Starego 6, 58-160 Świebodzice
- Wodne Centrum Rekreacji, ul. Mieszka Starego 8, 58-160 Świebodzice
- Siłownia, ul. Mieszka Starego 6, 58-160 Świebodzice
- Zielona Sala, ul. Mieszka Starego 6, 58-160 Świebodzice
- Moje Boisko ORLIK 2012, ul. Rekreacyjna 1, 58-160 Świebodzice
- Kręgielnia Klasyczna, ul. Rekreacyjna 1, 58-160 Świebodzice
- Tor do buli, ul. Rekreacyjna 1, 58-160 Świebodzice
- Skatepark, ul. Rekreacyjna 1, 58-160 Świebodzice
Miasto: Świebodzice
Zapisy na zajęcia: Zapisy na zajęcia: 74 666 96 20 wew. 21 dotyczy tylko rezerwacji hali i stołów do tenisa stołowego. Pozostałe zajęcia nie wymagają rezerwacji.


Nazwa wydarzenia: Narodowy Dzień Sportu z OSiR Świebodzice
Dyscyplina sportowa:tenis stołowy
Data wydarzenia: 26 października 2013 godz. 8:00 do 20:00
Czas trwania: uzależniony od dyscypliny
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach nieodpłatnie udostępni swoje obiekty i wypożyczy sprzęt. Większość zajęć będzie prowadzonych pod okiem instruktorów i trenerów. - 11:00 - 18:00 tenis stołowy - Hala Sportowo-Widowiskowa - 8:00 - 18:00 zajęcia na siłowni z Wicemistrzem Polski w Kulturystyce Mateuszem Brzuchaczem. Układanie indywidualnych treningów i udzielanie porad dietetycznych. - 11:00 start spod Hali Sportowo-Widowiskowej miłośników Nordic Walking z instruktorem - 15:00 - 18:00 możliwość rezerwacji Hali Sportowo-Widowiskowej dla grup zorganizowanych: piłka nożna, pika ręczna, piłka siatkowa, piłka koszykowa - 12:00 - 20:00 Moje Boisko ORLIK 2012: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, tenis ziemny - 12:00 - 20:00 Skatepark - organizator wypożycza kaski - 12:00 - 20:00 Tor do buli - organizator wypożycza bule - 11:00 - 14:00 zajęcia na kręgielni klasycznej pod okiem trenera - 8:00 - 15:00 sauny w Wodnym Centrum Rekreacji będą udostępnione bezpłatnie - 10:00 - 12:00 zajęcia kickboxingu i sportów walki z Mistrzem Świata Muay Thai Mariuszem Cieślińskim 

 

Sala Sportowa przy Zespole Szkół w Sorkwitach

Adres: Sorkwity
Miasto: Sorkwity 
Zapisy na zajęcia: aktywne.sorkwity@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: Bądź AKTYWNY!!!!!
Dyscyplina sportowa: kick-boxing, taniec współczesny
Data wydarzenia: 26 października 2013 godz. 10.00 - 14.00
Czas trwania: 2 h – Kick-boxingu(10.00 – 12.00) 2 h – taniec współczesny(12.00-14.00)
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: Zapoznaje uczestników z różnymi formami aktywnego i zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego. Dodatkowym atutem zajęć jest profesjonalna kadra prowadząca zajęcia, którzy w bardzo kreatywny i komunikatywny sposób dzielą się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem. Zajęcia współfinansowane są ze środków gminy Sorkwity.

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji

Adres: Zawiercie i okolice Jura krakowsko-częstochowska
Miasto: Zawiercie

Nazwa wydarzenia: Biegaj z OSiR (współorganizator Grupa „Paleo”)
Dyscyplina sportowa: bieganie
Data wydarzenia: każdy wtorek, czwartek, sobota, godz. 18:00 a w sobotę 9:00
Czas trwania: 2-3h
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia:
- popularyzacja biegania jako rekreacyjnej formy ruchu dla wszystkich  - propagowanie zasad racjonalnego odżywiania podczas podejmowania aktywności fizycznej - rozbudzanie zainteresowań aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu - uświadamianie zdrowotnych aspektów biegania - integracja lokalnego środowiska

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach

Adres: ul. Powstańców 23
Miasto:  Mysłowice
Zapisy na zajęcia: Zgłoszenia w dniu biegu w Hali MOSiR

Nazwa wydarzenia: Biegi Przełajowe
Dyscyplina sportowa: bieganie
Data wydarzenia: 26 października 2013, Młodzieżowe Biegi Przełajowe - start godzina 11.00
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: W ramach obchodów organizujemy w Mysłowicach - XI edycje Młodzieżowych Biegów Przełajowych w 3 kategoraich na następujących na dystansach: 1-3 klasa Szkół Podstawowych - 400 m ; dziewczęta i chłopcy szkół podstawowych 4-6 klasy i gimnazjalistki - 800 m ; gimnazjaliści - 1000 m

 

Centrum Tańca „Promyk”

Adres: ul. Browarna 80
Miasto:  Elbląg
Strona: www. promyk.elblag.pl
Zapisy na zajęcia: promyk@zwalcznude.pl

Nazwa wydarzenia: Narodowy Dzień Sportu
Dyscyplina sportowa: zostaną zorganizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży: sportowy taniec towarzyski, oraz dla dorosłych: cellustop, zumba
Data wydarzenia: 26 października 2013, godz. 17:00
Czas trwania: każde zajęcia trwać będą 1 godz. Całość przedsięwzięcia – 2 h.
Opłata: udział bezpłatny
Opis wydarzenia: W ramach Narodowego Dnia Sportu zostaną zorganizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu sportowego tańca towarzyskiego oraz zajęcia dla dorosłych z dwóch form: zumba, celluSTOP. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy współpracujący, na co dzień z CT Promyk. Zajęcia przeprowadzone zostaną na profesjonalnych salach tanecznych w CT Promyk. 17:00- zajęcia z tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży, oraz zumba, jednocześnie na oddzielnych salach 18:00 – 19:00 – celluSTOP dla dorosłych

 

Narodowy Dzień Sportu w Bydgoszczy

Klub Sportowy "PAŁAC" Bydgoszcz organizuje zajęcia otwarte piłki siatkowej dla dziewcząt z klas III - VI szkoły podstawowej. Zajęcia obędą się w godz. 15:00 - 16:30 w sali sportowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 27. Zajęcia poprowadzą byłe zawodniczki KS PAŁAC Bydgoszcz - Mistrzynie Polski Seniorek: Agata Kopczyk, Ewa Kowalkowska, Agnieszka Malinowska. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy dziewczynki oraz ich rodziców (obowiązuje strój sportowy i obuwie na zmianę).

CWZS „Zawisza” organizuje w godz.9.00 – 13.00 otwarte trening w stowarzyszeniach sportowych wchodzących w skład CWZS „Zawisza”. Treningi odbędą się na obiektach sportowych przy ul.Gdańskiej 163 oraz na Przystani Bydgoszcz ul.Tamka 2 (ul.Mennica).

Treningi przeprowadzą następujące stowarzyszenia sportowe :
• Stowarzyszenie Lekkoatletyczne WKS Zawisza,
• Cywilno – Wojskowe Stowarzyszenie Podnoszenia Ciężarów,
• Bydgoski Klub Sportów Gimnastycznych „Zawisza”,
• CWZS Zawisza Stowarzyszenie Kajakowe,
• CWZS Zawisza Stowarzyszenie Wioślarskie,
• WKS Zawisza Sekcja Strzelecka,

Dodatkowo zostaną zorganizowane dwie wycieczki po obiektach Kompleksu Sportowego CWZS „Zawisza” z przewodnikiem o godzinie 10.00 i o godzinie 11.00 zbiórka przy wejściu głównym od strony ul. Gdańskiej.

Basen kryty przy ul. Królowej Jadwigi 23 (Astoria) udostępnia w godz. 15.00 – 15.45 darmową godzinę pływania dla wszystkich chętnych mieszkańców.

Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie organizuje 26.10. w godz.9.00 - 11.00 otwarty trening wioślarski dla młodzieży w wieku gimnazjalnym, ze szkół ponadgimnazjalnych i studentów z możliwością zejścia na wodę w łodzi treningowej.
Miejsce: Stanica wodna ul. Żupy 2 (przy nowym moście) Trening bezpłatny.


A w Waszych miastach jak jest obchodzony Narodowy Dzień Sportu? 


źródło: http://www.zwalcznude.pl 
http://www.narodowydziensportu.pl

4 komentarze:

 1. nawet nie wiedziałam, że to dziś! co ze mnie za człowiek :P

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja z okolic lubelskiego nie widziałam czy nie ma tu nic takiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim mieście też mało się dzieje. A szkoda, bo wiele osób by na tym skorzystało.

   Usuń
 3. ja jestem z województwa lubuskiego, u mnie chyba nic nie ma ;) jednakże w innych miastach jest bardzo ciekawie!

  OdpowiedzUsuń